2020 09 13. Superliga e Kosovës, auch bekannt als IPKO Superliga e Kosovës, ist ein profesioneller Fußball Liga in Kosovo für Männer. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607954219¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ARB¬AF÷Arberia¬JB÷YJMrPwen¬WV÷arberia¬AS÷0¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬OB÷OEQ36B86-lnwHvaXP.png¬WM÷DRI¬AE÷KF Drita¬JA÷fTNvQJut¬WU÷kf-drita¬AS÷0¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬OA÷CGGpODme-OOimZbXk.png¬~AA÷MgikKxZk¬AD÷1607947200¬ADE÷1607947200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷KF Trepça’89¬ER÷18. SofaScore verfolgt Live-Fußballergebnisse, Tabelle, Resultate, Statistiken und Top-Torschützen in Superliga e Kosovës. Superliga e Basketbollit u … Nacionale; Buxheti i Kosovës për vitin 2021 pritet të votohet më 28 dhjetor. Faqja zyrtare e Federates se Basketbollit Kosovar Superliga e Kosovës nw futboll ka pësuar rënie në gjashtë pozita për dallim nga viti i kaluar në renditjen e bërë nga instituti IFHHS i statistikave. 18/09/2020 | 08:51; Trepça ’89 i ka bërë të gjitha përgatitjet për ta pritur të premten (sot) në Mitrovicë skuadrën e promovuar në elitë, Arbërinë. superliga e kosoves ne futboll. Der größte TV -Partner für Superliga e Kosovës sind SuperSport, Radio Television of Kosovo Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. Futbolli elitar në vend do të rikthehet me ndeshjet e xhiros së 13-të të shtunën dhe të dielën, raporton Gazeta Express. Besa do të jetë nikoqire e Drencës dhe synon që të rikthehet te rezultatet pozitive. Top 6 wichtige Fragen über Superliga e Kosovës. Share. Ballkani i Ismet Munishit i pandalshëm, e mposht Ferizajn në shtëpi të vet (Foto) Ballkani ka triumfuar ndaj Ferizajit, me rezultat 2-1, si mysafir, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë në Superligën e Kosovës. “Nuk është në dorën tonë. Raiffeisen Superliga e Kosovës, ja rezultatet Dy skuadrat lidere të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll në javën e 24-të kanë shënuar fitore si mysafire. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës), also known as the IPKO Superleague of Kosovo (Albanian: IPKO Superliga e Kosovës) for sponsorship reasons with IPKO is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607608702¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FC¬AE÷FC Ballkani¬JA÷tvcyHt3P¬WU÷fc-ballkani¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬OA÷ENPPLACN-ABYqG4oc.png¬WN÷KFT¬AF÷KF Trepça’89¬JB÷rmq3C0Bt¬WV÷kf-trepca-89¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬OB÷bV5g868k-00Vl7OcH.png¬~AA÷nDKgV2si¬AD÷1607515200¬ADE÷1607515200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Drenica¬ER÷17. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607954122¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DRE¬AF÷Drenica¬JB÷tpQjNHPb¬WV÷drenica¬AS÷0¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬OB÷CO5kNTU0-xGPDOnbf.png¬WM÷KFT¬AE÷KF Trepça’89¬JA÷2gRnOcAh¬WU÷kf-trepca-89¬AS÷0¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬OA÷bV5g868k-00Vl7OcH.png¬~AA÷UeGEQvdM¬AD÷1607862600¬ADE÷1607862600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Prishtina¬ER÷18. Kampionati i futbollit në Kosovë do të rikthehet më 7 qershor, kjo si rezultat i përmirësimit të situatës epidemiologjike në vend. --- Te gjitha te drejtat jane te rezervuara per RTV Dukagjini dhe mbrohen nga Onair Media. Kadetet - Superliga; Kadetet - Liga e parë; Liga e pionierëve. Die Mannschaft mit dem größten Stadion ist FC Prishtina mit der Gesamtkapazität von 13.000. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Sonte do të jenë dy ndeshje mjaft interesante në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll, takime këto që i takojnë xhiros së parë. Toutes ces fonctionnalités peuvent vous aider à vous décider pour choisir entre FC Prishtina et KF Feronikeli. Superliga e Kosovës. Superliga e Kosovës. Me vendim të fundit të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së në mbledhjen e mbajtur dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll, por edhe të gjithë ligat tjera përcjellëse janë anuluar. Superliga 2020/2021: Aktuelle Meldungen, Termine und Ergebnisse, Tabelle, Mannschaften, Torjäger. #2 Welche Platzierung von Wettbewerb ist Superliga e Kosovës in Kosovo?Superliga e Kosovës ist die Ebene von 1 Aufteilung in Kosovo. Superliga e Kosovës do të rikthehet këtë fundjavë, pas ndeshjeve të kombëtareve në Ligën e Kombeve së fundmi. Xhiroja e 16-te (e fundit te Sezonit Vjeshtor) Kane perfunduar edhe ndeshjet e fundit te pjese se rregullt te Kampionatit per sezonin vjeshtor. Prishtina ka shënuar fitore para tifozëve të vet në stadiumin “Fadil Vokrri” në duel me Llapin, me rezultat 2:1. Just click on the country name in the left menu and select your competition (league results, national cup livescore, other competition). Grupi A; Grupi B; Liga e kadetëve. Mesazhi i presidentit të FFK-së, Agim Ademi për 29 vjetorin e mëvetësimit të futbollit të Kosovës. Faqja zyrtare e Federates se Basketbollit Kosovar Kampionati elitar i Kosovës ndodhet në pozitën e 96-të të kampionateve nga anëtaret e vendeve që janë të pranuar në UEFA dhe FIFA. Superliga e Kosovës në Basketboll Superliga e Kosovës në Basketboll (Anglisht: Kosova Basketball Superleague) e njohur edhe si IP Superliga e Basketbollit të Kosovës për shkaqe të sponsorizimit, është liga më e lartë e basketbollit profesional për meshkuj në Kosovë. Superliga e Kosovës, fitorja e shtatë radhazi për Ponte Prizrenin. Watch Queue Queue. SofaScore verfolgt Live-Fußballergebnisse, Tabelle, Resultate, Statistiken und Top-Torschützen in Superliga e Kosovës. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1608384497¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GJI¬AF÷Gjilani¬JB÷2DLWk9Vb¬WV÷gjilani¬AS÷2¬AZ÷2¬AK÷1¬GRB÷0¬AH÷4¬BB÷2¬BD÷2¬OB÷IVFN8Yme-dbZFZ36U.png¬WM÷FC¬AE÷FC Ballkani¬JA÷lAHSjkGh¬WU÷fc-ballkani¬AJ÷1¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬OA÷ENPPLACN-ABYqG4oc.png¬~AA÷ETioLIJq¬AD÷1607947200¬ADE÷1607947200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷KF Drita¬ER÷18. #6 Wie viele Gruppen sind im Superliga e Kosovës Wettbewerb?Die Mannschaften in Superliga e Kosovës sind in die 1 Gruppe eingetragen. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1608474344¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FCP¬AE÷FC Prishtina¬JA÷dd2fu5Xq¬WU÷fc-prishtina¬AS÷0¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬OA÷8QiRpUWH-OxFfnDJm.png¬WN÷DRI¬AF÷KF Drita¬JB÷jJ1bvPnj¬WV÷kf-drita¬AS÷0¬AZ÷0¬AK÷1¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬OB÷CGGpODme-OOimZbXk.png¬~AA÷dbnBnl5O¬AD÷1608377400¬ADE÷1608377400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Ballkani¬ER÷12. Tri ndeshje priten të zhvillohen ditën e mërkure, kurse dy ndeshje tjera ditën e enjte. Superliga e Kosovës në futboll do të nisë pa tifozë! Kështu që pozicionohet në vend të … Superliga e Kosovës në Futboll pezull, sot do të duhej të luhej ndeshja e parë . Ja rrezulltatet: Infos, Statistik und Bilanz zum Spiel KF Ballkani Suhareka - KF Arberia - kicker This statistic shows which country has the most players in the competition. Meshkujt; Femrat; Fituesit e Kupës - … Superliga kosovare e hendbollit është emri i ligës së hendbollit të Kosovës. FlashScore.com provides all Superliga 2020/2021 fixtures, live scores and final results with current standings, head-to-head stats and odds comparison. 07/L-005 për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.03/L048 për menaxhimin e financave publike dhe përgjegjësitë, i plotësuar dhe ndryshuar me Ligjin nr.03/L-221, me Ligjin nr.04/L-116, me Ligjin nr.04/L-194, me Ligjin 05/L-063 dhe me Ligjin 05/L-007, The Kosovo Basketball Superleague (Albanian: Superliga e Kosovës në Basketboll) and known as the IP Superliga e Basketbollit due to sponsorship reasons is the top men's professional basketball league in Kosovo.Basketball Superleague was founded in 1991. Superliga e Kosovës në futboll po bëhët gjithnjë e më interesante, ashtu si në luftën për mbijetes, por edhe në luftën për titullin e kampionit. Superliga e Kosovës në futboll do të nisë pa tifozë! Xhiroja e 19-të e Superligës së Kosovës do të jetë jashtëzakonisht interesante, me tri duelet e fundit që do të luhen mes Feronikelit dhe Llapit, Prishtinës dhe Lirisë, dhe Trepçës 89 dhe Dritës, shkruan lajmi.net. Futbolli elitar në vend do të rikthehet me ndeshjet e xhiros së 13-të të shtunën dhe të dielën. Nacionale; Tërnava: Lufta e UÇK-së do të mbetet e shenjtë, myslimanë e katolikë ishim bashkë për një komb. Dy skuadrat tjera që luajnë para tifozëve të […] Sot po zhvillohen katër ndeshje të javës së parë të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. 21.10.2019. Die durchschnittliche Anzahl von Toren in Liga für die Saison 20/21 ist 2.45 pro Spiel. --- Te gjitha te drejtat jane te rezervuara per RTV Dukagjini dhe mbrohen nga Onair Media. This video is unavailable. Grupi A; Grupi B; Grupi C; Liga e pioniereve. Kick-off Times; Kick-off times are converted to your local PC time. Tri ndeshje do të luhen sot, ndërsa dy të tjera luhen në mesditën e së dielës. Zyrtare: Superliga e Kosovës në futboll rikthehet me datë 7 qershor. Futbolli në Kosovë do të nisë në javën e ardhshme, me 19 shtator, shkruan GazetaBlic. Live-Übertragungen von New York City FC vs. New England Revolution Sonntag, Oktober 11, 2020 auf MSN Sport Die Organisation, die verantwortlich für Liga ist, ist Football Federation of Kosovo Kampioni ne fuqi, Besa e Pejes, ka perfunduar ne krye te tabeles, duke u bere Kampion i sezonit vjeshtor, me 39 pike, 4 pike me shume se percjellesi me i afert, skuadra e Prishtines. 14K likes. Lexo Edhe: A do të bie dëborë në Tiranë gjatë ndërrimit të viteve? Kështu që organizoikampionatin e vet. 02.10.2019 . Superliga e Kosovës, Pristina. Elita e futbollit kosovar do të vazhdoj të luaj edhe në mesjavë, ku është e paraparë të zhvillohet xhiroja e 14-të. Superliga e Kosovës në Basketboll, prishtina. Superliga e Kosovës, auch bekannt als IPKO Superliga e Kosovës, ist ein profesioneller Fußball Liga in Kosovo für Männer. Wenn du Spiele, denen du folgen möchtest, in "Meine Spiele" hinzufügst, ist es noch einfacher, deine Live-Spielstände, Ergebnisse und Statistiken zu verfolgen. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607781024¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GJI¬AF÷Gjilani¬JB÷OQpJ8IA5¬WV÷gjilani¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬OB÷IVFN8Yme-dbZFZ36U.png¬WM÷BES¬AE÷FC Besa¬JA÷pznF9bea¬WU÷fc-besa¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬OA÷8fOkSy6k-EZJVPNYf.png¬~AA÷MVC6S0R9¬AD÷1607601600¬ADE÷1607601600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Arberia¬ER÷17. Skuadra nga Mitrovica ua ka dhënë pushim futbollistëve të saj të enjten, ashtu siç praktikojnë klubet një ditë para ndeshjeve. Pas kërkesës së Federatës së Futbollit të Kosovës në Ministrinë e Shëndetësisë për të nisur edicionin e ri futbollistik, tashmë është marrë vendimi për të nisur në vikend me ndeshjet e xhiros së parë. 14K likes. . Kampionati elitar në futbollin kosovar pritet të startojë në fundjavë më 19 dhe 20 shtator. Ferizaj-Ballkani. Liga e parë e femrave; Liga e juniorëve. Futbolli në Kosovë do të nisë në javën e ardhshme, me 19 shtator, shkruan GazetaBlic. 25 Nëntor, 2020. Mindestquoten, Wett- und Zahlungsmethoden-Ausnahmen gelten. Superliga e Kosovës në Basketboll (Anglisht: Kosova Basketball Superleague) e njohur edhe si IP Superliga e Basketbollit të Kosovës për shkaqe të sponsorizimit, është liga më e lartë e basketbollit profesional për meshkuj në Kosovë.Superliga e Basketbollit u themelua në vitin 1991. Supërliga e Kosovës do të zhvillojë xhiron e 13-të me tri ndeshje në ditën e shtunë Gjilani do të presë […] Folge hier deinem Lieblingsteam live! www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës Superliga 2020/2021 Live-Ticker Dienst ist Real-time, LIVE erfrischt. Shteti i Xhamajkës, ka njohur Pavarësinë e Kosovës. Unsere App ist für dein Smartphone optimiert. Pas ndeshjeve të Kombëtareve në Ligën e Kombeve, Superliga e Kosovës do të rikthehet në këtë fundjavë. Kongresi i pergjithshem i federates boterore te futbollit i mbajtur ne Meksike ka pranuar kerkesen ... Lexo me shume: Kosova pranohet ne UEFA. 14K likes. Për ne; Kontakti; Sport / Superliga Superliga e Kosovës vazhdon në mesjavë, interesant në Gjilan dhe Podujevë . Federata e futbollit e Kosoves - FFK eshte pranuar edhe ne FIFA. Es gelten die AGB und Zeitlimits. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607521862¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BES¬AF÷FC Besa¬JB÷hO3ghcQO¬WV÷fc-besa¬AK÷1¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬OB÷8fOkSy6k-EZJVPNYf.png¬WM÷FER¬AE÷Feronikeli¬JA÷EX4kgwBI¬WU÷feronikeli¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬OA÷IBgukg96-WUxX7hae.png¬~AA÷Y9WB6J4j¬AD÷1607515200¬ADE÷1607515200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gjilani¬ER÷17. Superliga e Kosoves ka nisur aktivitetin e saj në vitin e largët1945 me emrin Liga e Provincës së Kosovës, për faktin se Kosova u rreshtua sinjë nga shtatë republikat e asokohe Jugosllavisë. Ismaili: Qeveria e Hotit po rrezikon që ne të vaksinohemi të fundit në Evropë . Live-Spielstände auf SofaScore.com werden automatisch aktualisiert und du musst nicht manuell aktualisieren. Suivez tous les matchs à domicile et à l'éxtérieur en Superliga e Kosovës; Regardez le favoris selon la communauté SofaScore. Gjashtë skuadrat e para kualifikohen për një raund të parë play-off, ndërsa katër të fundit luajnë një raund luajtës. Facebook Messenger WhatsApp. Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. Kampionati do të fillojë në javët e […] Ajo drejtohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës. Mbyllen katër ndeshjet, rezultate të befasishme – IPKO Superliga e Kosovës (LIVE) Futboll 19 Gusht 2018 16:46. I pari i FFK’së, Agim Ademi ka njoftuar se sezoni 2020/21 do të fillojë pa praninë e tifozëve. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607867399¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷FER¬AF÷Feronikeli¬JB÷I7nZ4zAU¬WV÷feronikeli¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬OB÷IBgukg96-WUxX7hae.png¬WM÷LLA¬AE÷KF Llapi¬JA÷44rV5GfO¬WU÷llapi¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷3¬BA÷2¬BC÷1¬OA÷Gf7WbBhT-YP7v9C9a.png¬~AA÷GhCARKtG¬AD÷1607774400¬ADE÷1607774400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Besa¬ER÷18. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Ndërkohë Superliga e Kosovës në futsall pritet të nis garat me 20 qershor. Lajme nga futbolli kosovare Besides Superliga scores you can follow 1000+ football competitions from 90+ countries around the world on FlashScore.com. “Nuk është në dorën tonë. Përfundon java e nëntë në Superligën e Kosovës, këto janë rezultatet. Superliga e Kosovës në futboll sot do të na shfaqi tri super ndeshje, ku sigurisht vëmendjen më të madhe tërheq derbi mes Feronikelit dhe Llapit. Help: Find Superliga 2020/2021 fixtures, tomorrow's matches and all of the current season's Superliga 2020/2021 schedule. Superliga e Kosovës. Futbolli Kthehet Ne Fushe Ekskluzive, Mbledhje Urgjente E Liges, Superliga Nis Javen Tjeter. Jede Mannschaft spielt insgesamt 201 Spiele in einer Saison und der Sieger ist die Mannschaft, die am Ende der Saison die meisten Punkte hat. Kampionati elitar në futbollin kosovar pritet të startojë në fundjavë më 19 dhe 20 shtator. Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshje interesante të parapara për programin e ditës së mërkurë. #3 Wie viele Runden werden jede Saison in Superliga e Kosovës gespielt?Insgesamt 33 Runden werden jede Saison in Superliga e Kosovës gespielt. 23.11.2020 • 10:10. Elita e futbollit kosovar do të vazhdoj të luaj edhe në mesjavë, ku është e paraparë të zhvillohet xhiroja e 14-të. Formati i konkurrencës. Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës sot mbajti mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi për gjendjen në futbollin e Kosovës me theks të veçantë për mundësitë e vazhdimit të garave në futboll. Linku i lajmit u kopjua. I pari i FFK’së, Agim Ademi ka njoftuar se sezoni 2020/21 do të fillojë pa praninë e tifozëve. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. Zusätliche 1 Team qualifizieren sich für Europa League Qualification das Hauptturnier oder für die Vorqualifikationen. Ponte Prizreni e ka mundur Sigal Prishtinën në udhëtim me rezultat 70:80 (18:18, 12:27, 15:12, 25:23), në kuadër të javës së 12-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Flasin sinoptikanët . FlashScore.de bietet Superliga 2020/2021 Livescore, Endergebnisse und Teilergebnisse, Superliga 2020/2021 Resultate und Spieldetails (Torschützen, rote Karten, Quotenvergleich, …). Der Dienst für Live-Spielstände bei SofaScore Live Ticker bietet Live-Spielstände, Ergebnisse und Tabellen verschiedener Sportarten. Sport; Rikthehet Ipko Superliga e Kosovës në futboll. 16:08, 29 Dhjetor 2020. Në fitoren e madhe të Golden Eagle Yllit në derbin ndaj Rahovecit sonte, rol të madh luajtën edhe tifozët ''Xhebrailat'' si dhe qytetarët suharekas që udhëtuan drejt Gjakovës ta përkrahin ekipin e Yllit. Superliga e Kosovës në Basketboll, prishtina. Superliga e Kosovës në futboll vazhdon me xhiron e 12-të edhe gjatë të mërkurës, kur do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Arbërisë dhe Besës. Në Superligën e Femrave do të zhvillohet derbi ndërmjet Bashkimit dhe Kosovahome Prishtinës. E Martë, 19 Maj 2020 - 9:35 albinfo.ch. Um die heutigen Spiele und andere aktiven Ligen zu verfolgen, besuchen Sie bitte unsere Hauptseite für alle Wettbewerbe Kosovo. Superliga 2020/2021 scores service is real-time, updating live. Sezoni fillon me një sezon të rregullt midis dhjetë skuadrave. Lajmin e ka bërë të ditur Komitet Ekzekutiv i FFK-së, por edhe […] Pas ndeshjeve të Kombëtareve në Ligën e Kombeve, Superliga e Kosovës do të rikthehet në këtë fundjavë. #1 Welche Mannschaft ist der aktuelle Titelträger in Superliga e Kosovës?Der aktuelle Titelträger in Superliga e Kosovës ist FC Drita. Klubi i futbollit, Prishtina, ka paralajmëruar tërheqjen nga Superliga e Kosovës, pas tensioneve në mbyllje të ndeshjes me... 08.07.2020 19:16 Ballkani e Gjilani kalojnë Prishtinën në garën për titull See also current season's results and Superliga results archive. Pas fillimisht shumë të mirë të sezonit, skuadra nga Dobraja ka pësuara rënie në formë, ndërsa i ka humbur katër sfidat e fundit radhazi. Superliga e Kosovës në futboll rikthehet më 7 qershor. Lade dir die App kostenlos herunter. Klicken Sie auf den Ländernamen in der linken Menü und wählen Sie ihren Wettbewerb aus (Meisterschaft Ergebnisse, Länderpokal-Livescore, andere Wettbewerben). Supërliga e Kosovës do të zhvillojë xhiron e 13-të me tri ndeshje në ditën e shtunë Gjilani do të presë […] Superliga e Kosoves është në Facebook. #4 Wie viele Tore sind durchschnittlich erzielt in Superliga e Kosovës im 20/21?Die durchschnittliche Anzahl von Toren Superliga e Kosovës ist 2.45 pro Spiel im 20/21. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607522008¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DRI¬AF÷KF Drita¬JB÷KA5ofJeC¬WV÷kf-drita¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷2¬OB÷CGGpODme-OOimZbXk.png¬WM÷DRE¬AE÷Drenica¬JA÷MPnreat6¬WU÷drenica¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬OA÷CO5kNTU0-xGPDOnbf.png¬~AA÷Q3JcUMdc¬AD÷1607515200¬ADE÷1607515200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Feronikeli¬ER÷17. Superliga e Kosovës në Basketboll, prishtina. Mindesteinzahlung €5 und 1x abgerechnete Wette. Linku i lajmit u kopjua. Abonnieren Sie Benachrichtigungen für jedes Spiel dieser Turnier. Mire se vini ne faqen Superliga / Liga e Pare e Kosoves Die Top 1 Team qualifizieren sich für Champions League Qualification das Hauptturnier oder für die Vorqualifikationen. Klein: Superliga e Kosovës është e vështirë për të luajtur, Besës po i përsëritet skenari i njëjtë! Sot ne takimin e pergjithshem te UEFA-s te mbajtur ne Budapest te Hungarise eshte pranuar kerkesa qe Federata e Futbollit te Kosoves (FFK) ka bere per anetaresim. Superliga e Kosovës vjen sot me dy super-ndeshje në program. Natën e mirë - Ju themi sonte me super-klubin dhe tifozët, nga ''mini-kryeqyteti'' i basketbollit kosovar, Suhareka. Insporti do t’u mbajë të informuar për gjithçka që ndodh në Podujevë, Prishtinë, Gjilan dhe Prizren. Im 20/21 Saison, unter den beliebtesten Mannschaften in Superliga e Kosovës für Online-Suche sind KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607264838¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷FC¬AF÷FC Ballkani¬JB÷KxpWc1dm¬WV÷fc-ballkani¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬OB÷ENPPLACN-ABYqG4oc.png¬WM÷DRI¬AE÷KF Drita¬JA÷tnoSbsss¬WU÷kf-drita¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬OA÷CGGpODme-OOimZbXk.png¬~AA÷fRavPRKH¬AD÷1607252400¬ADE÷1607252400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷KF Llapi¬ER÷16. The table is sorted in descending order by the number of players of each country. Publikohet orari i xhiros së nëntë në Superligë. Superliga e Kosovespër 45 vite funksionoi brenda territorit të Jugosllavisë, ndërsa në vitin 1990ndryshoi emrin dhe u quajt Liga e Pavarur e Kosovës. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607608270¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷LLA¬AF÷KF Llapi¬JB÷jDnBAvtg¬WV÷llapi¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬OB÷Gf7WbBhT-YP7v9C9a.png¬WM÷ARB¬AE÷Arberia¬JA÷xAr7BKQn¬WU÷arberia¬AJ÷1¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬OA÷OEQ36B86-lnwHvaXP.png¬~AA÷ruE2TtC3¬AD÷1607601600¬ADE÷1607601600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Ballkani¬ER÷17. Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Gjilan, ku kampioni në fuqi i Kosovës, Drita […] . Futbolli elitar në vend do të rikthehet me ndeshjet e xhiros së 13-të të shtunën dhe të dielën, raporton Gazeta Express. 04/21/2018 12:49 nga: A. R. Raiffeisen Superliga; Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e para të planifikuara të javës së 28 në Superligën e Kosovës në futboll dhe vëmendja do të jetë në Gjilan ku ndeshen Gjilani me Trepçën 89. Kadetët - Superliga; Kadetët - Liga e parë; Liga e kadeteve. 9.5K likes. Ndeshja u mbyll me rezultatin 4-2. Dje janë zhvilluar dy takimet e parapara, ku Ferronikeli dhe Trepça 89 janë ndarë baraz, ndërsa Drita ka marrë tre pikë të plota në udhëtim te Besa në Pejë. Prishtina pas tri disfatave të njëpasnjëshme kërkon fitore në ‘Fadil Vokrri’ ku pret […] Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Superliga e Kosoves dhe të tjerët që mund t'i njihni. Në fund të këtij raundi të dytë, katër skuadrat e para luajnë raunde eliminatore. Llapi – Drenica 0:1. Në këtë fundjavë, do të zhvillohet java e 13-të në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll, raporton “Zeri.info”. Me interesim më të madh pritet ballafaqimi ndërmjet kampionit aktual, Dritës dhe Llapit, ndërsa lideri në tabelë, Flamurtari e pret Lirinë që po ashtu pritet të jetë ndeshje interesante. #5 Gibt es da eine Play-off-Runde Superliga e Kosovës nach der regulären Saison?Da gibt es keinen Play-off-Wettbewerb nach der regulären Saison Superliga e Kosovës. Gewinne schließen den Einsatz von Wett-Credits aus. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607869828¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷FC¬AF÷FC Ballkani¬JB÷AsqR6duI¬WV÷fc-ballkani¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬OB÷ENPPLACN-ABYqG4oc.png¬WM÷FCP¬AE÷FC Prishtina¬JA÷WjpN7xQB¬WU÷fc-prishtina¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬OA÷8QiRpUWH-OxFfnDJm.png¬~AA÷CK5JPbBS¬AD÷1607860800¬ADE÷1607860800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷KF Llapi¬ER÷18. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Superliga e Kosovës do të rikthehet këtë fundjavë, pas ndeshjeve të kombëtareve në Ligën e Kombeve së fundmi. Sot dhe dje janë zhvilluar të gjitha ndeshjet në kuadër të javës së 9-të në IPKO Superligë. Ausgenommen Superliga 2020/2021 Live Ticker Sie können mehr als 1000 Fussball Wettbewerben verfolgen von mehr als 90 Ländern aus aller Welt bei FlashScore.de. Besa e Pejes ka pesuar perseri humbje ne kampionat, kesaj here eshte mposhtur nga skuadra mitrovicase Trepca ’89. Me premtimin që kërkesat e tyre kanë marrë një miratim në parim nga kryeministri Rama, burime për BalkanWeb bëjnë me dije se Liga do t’i japë fund bojkotit pas mbledhjes së … Faqja zyrtare e Federates se Basketbollit Kosovar Golat për mitrovicasit i shënuar Sedat Berisha dy herë, Muhamed Darwish dy herë. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607259145¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BES¬AF÷FC Besa¬JB÷O6b03NYP¬WV÷fc-besa¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬OB÷8fOkSy6k-EZJVPNYf.png¬WM÷LLA¬AE÷KF Llapi¬JA÷A3fd43JJ¬WU÷llapi¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬OA÷Gf7WbBhT-YP7v9C9a.png¬~, Die Benachrichtigungen werden vom Browser geblockt. Watch Queue Queue Gazeta “Sheshi” mëson që institucionet qendrore kanë dhënë dritën jeshile për nisjen e edicionit 2020/21 në Superligë. Katër ndeshje që zhvillohen sot e mbyllin edhe javën e 4-t të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Nga New York-u, Jahjaga tha se është miratuar Rezoluta 2467. 6 muaj më parë 6 muaj më parë. Spieltag¬RW÷0¬AX÷0¬AO÷1607521781¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷FCP¬AF÷FC Prishtina¬JB÷S2mvduRa¬WV÷fc-prishtina¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷3¬BB÷2¬BD÷1¬OB÷8QiRpUWH-OxFfnDJm.png¬WM÷GJI¬AE÷Gjilani¬JA÷lClzcLBg¬WU÷gjilani¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬OA÷IVFN8Yme-dbZFZ36U.png¬~AA÷zPD87akp¬AD÷1607257800¬ADE÷1607257800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷KF Drita¬ER÷16. Folge Superliga 2020/2021 Tabellen, gesamt, heim/auswärts und Form (letzte 5 Spiele) Superliga 2020/2021 Tabellen. Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që të mos ketë aktivitete sportive në fundjavë, garat rikthehen në aksion këtë mesjavë, ku do të garojnë Prince Caffe Superliga, Superliga e Femrave dhe Liga e Parë e Meshkujve. 18+, SA÷1¬~ZA÷KOSOVO: Superliga¬ZEE÷EDEvdFa7¬ZB÷212¬ZY÷Kosovo¬ZC÷ARZxV9ek¬ZD÷c¬ZE÷E1RYWqbO¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷212_EDEvdFa7¬ZJ÷2¬ZL÷/fussball/kosovo/superliga/¬ZX÷00Kosovo 006Kosovo0000000000001000Superliga 009erliga000¬ZCC÷0¬ZAF÷Kosovo¬~AA÷AJqQX29E¬AD÷1608467400¬ADE÷1608467400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Prishtina¬ER÷3. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde. Superliga e Kosovës fillon në fundjavë . HILFE: Sie sind auf Superliga 2020/2021 Live-Ticker Seite in Fussball/Kosovo Sektion. Die IPKO Superliga (Langform: IPKO Superliga e Kosovës) ist die höchste Fußballliga im kosovarischen Männerfußball.Sie wurde im Jahr 1945 vom Fußballverband des Kosovo gegründet und zählt zwölf Teams.Die Vereine spielen 33 Mal pro Saison, das bedeutet, jede Mannschaft trifft dreimal auf den gleichen Gegner. Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka marrë pjesë në Debatin e Hapur për Dhunën Seksuale në Konflikt të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Madhësia e tekstit. Pas ndeshjeve ndërkombëtare, sot (e shtune) do të rikthehet futbolli elitar i Kosovës me disa ndeshje tejet interesante. Për Ne; Uncategorized Superliga e Kosovës në futboll, vëmendja në Gjilan e Drenas. 1. Voici la feuille de match de Superliga e Kosovës entre KF Trepca 89 et KF Feronikeli Drenas du 18 oct. 2020. Do të kemi ndeshje në tri ditë radhazi, të martën dy, të mërkurën dy tjera dhe të enjten një. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016 Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e parë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Periskopi.com 19 Shtator 2020, 10:56 Sporti. Die Mannschaften sind in die 1 Tabelle eingetragen, mit dem Aufstiegs- und Abstiegssystem für die besten und schlechtesten dargestellten Teams. Top Schütze in der Saison Superliga 19/20 war Kastriot Rexha mit 22 Toren. Pas vendimit të Minis KF Llapi pret skuadrën e Prishtinës në stadiumin “Zahir Pajaziti” me fillim nga ora 13:00, dhe Besa do të zhvillojë ndeshje në udhëtim tek Trepça ’89 në … “Xhamajka e ka njohur Pav Thaçi ka thënë se ambasadorja e Kosovës në New York, ia ka kumtuar lajmin. Foto: Facebook. Fadil Vokrri - Presidenti i FFK-së: Ne jemi të kënaqur, që po ia besojmë të drejtën e transmetimit të Superligës së Kosovës një kompanie me shumë përvojë dhe profesionalizëmAlban Jaho - Drejtori i DigitAlb-it: Falënderoj FFK-në për një proces mjaft të mirë dhe transparent 1 talking about this. Grupi A; Grupi B; Grupi C; Kupa e Kosovës. Xhiroja e njëmbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon në mesjavë. E shoqëruar nga delegacioni në mesin e të cilëve ishte edhe një heroinë, përfaqësues të OJQ-ve që punojnë vazhdimisht për […] Futbolli elitar në vend do të rikthehet me ndeshjet e xhiros së 13-të të shtunën dhe të dielën. Këtë e ka bërë të ditur presidenti i vendit Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në Twitter.